Do Evropy se káva dostala v 17.století
Na starý kontinent dorazila káva až začátkem 17.století, kdy jim sem dovezli benátští kupci. Historicky první evropská kavárna pak byla otevřena roku 1645 v Benátkách, o pět let později pak i v britském Oxfordu, roku 1679 v německém Hamburgu a v roce 1686 se svojí první kavárny dočkali i ve Vídni. K velkému rozšíření kávy pak došlo zejména v 18. a 19. století, kdy se stala káva významnou obchodní komoditou a kávovník se začal pěstovat na čím dál větším počtu míst.
Zobrazit více
Káva má za sebou velmi dlouhou a bohatou historii, kdy se z neznámé rostliny postupně stala druhou nejprodávanější komoditou na světě – hned po ropě. Jaké byly hlavní milníky její historie?
První záznamy o kávě pocházejí ze 6.století
První zmín…
Kromě nepřeberného množství malých kaváren působí v České republice i kávové řetězce které zde mají až desítky poboček. Jsou mezi nimi jak silné nadnárodní značky, ale i jedna česká síť, která si vede velmi dobře. Které řetězce patří k těm největší…Káva je populární nápoj po celém světě a mnoho z nás si ráno bez kávy nedokáže představit. Víte, že káva je vlastně ovoce? Kdo je největším producentem kávy na světě? A víte, jak udržet kávu delší dobu teplou?
Káva je ovoce
Kávová zrna rostou na st…Brazílie je největším producentem kávy na světě již více než 150 let. V roce 2019 Brazílie vyprodukovala 3 558 000 metrických tun kávy, což pro představu je třetina veškeré celosvětově vyrobené kávy. Brazílie produkuje dva druhy kávových zrn. Jedná s…